Azərbaycan Ordusu nəzarəti genişləndirir: 11 yeni post yaradıldı
“Ötən həftə azərbaycanlıların Tex (Dığ) kəndinə yaxın yerlərdə mövqe qurmasından bir gün sonra Baş nazir Paşinyan hökumətin iclasında az qala and içirdi ki, ermənilərin mövqelərində heç bir dəyişiklik olmayıb, yalnız Ermənistan-Qarabağ marşrutu dəyişdirilib”.
Bu barədə “Hraparak” məlumat yayıb.
Erməni nəşri mövzunu belə davam etdirib:
“Həmin gün Ermənistan Milli Təhlükəsizlik Xidməti isə bunu təkzib edərək bildirdi ki, bəzi yerlərdə Azərbaycan tərəfi əvvəlcədən hazırlanmış düzəlişləri gözləmədən özünü mövqeləşdirməyə başlayıb və mühəndis işləri aparıb. Ermənistan tərəfinin hesablamalarına görə, beş belə məntəqə var ki, Azərbaycan tərəfi sərhəddən 100-300 metr aralıda yerləşir
Sonra MTX-in yalan deməsinin vaxtı gəldi. Belə ki, şənbə günü, aprelin 1-də MTX növbəti dəfə məlumat yayıb ki, Ermənistan və Azərbaycan nümayəndələrinin iştirakı ilə sərhədin tənzimlənməsi işləri aparılıb, nəticədə həmin ərazidə vəziyyət xeyli yaxşılaşıb.
Aravusun (Ərəvus) keçmiş inzibati rəhbəri, icma şurasının üzvü Arqam Hovsepyan isə söyləyib ki, Azərbaycan Ordusu artıq 11-ci postu həmin yerdə quraşdırıb. Onun hesablamalarına görə, azərbaycanlılar 60 hektardan çox torpağa nəzarət edirlər. Bundan başqa, Tex kəndi ərazisində bir neçə polis postu quraşdırılıb və onlar sakinləri Azərbaycan Ordusunun nəzarətində olan bağlara buraxmırlar”.