Qarabağda oğurlanan 60 mln pul və 100 kisə qızıl – DETALLAR
2023-cü il oktyabrın 6-da Ermənistan Daxili İşlər Nazirliyindən İstintaq Komitəsinin Mərkəzi Cinayət Axtarış İdarəsinə Qarabağdakı “Artsaxbank” QSC-nin Martuni (Xocavənd) şəhərindəki filialın meneceri müraciət edib. 2023-cü ilin sentyabrın 22-də Qarabağda əhalinin təxliyəsi barədə xəbər tutan menecer “Artsaxbank” QSC-nin Martuni filialından bütün pulu, təqribən 60.000.000 dram və girov qoyulmuş 100-ə yaxın qızıl-zinət əşyaları dolu olan kisəni götürüb şəxsi avtomobilinə qoyub və ertəsi gün Ermənistana getmək üçün evinə gedib”.
Bu barədə Ermənistan İstintaq Komitəsi məlumat yayıb.
Məlumatda deyilir ki, səhəri gün menecer naməlum şəxsin avtomobilinin şüşəsini sındıraraq salondan qeyd olunan pulların və qızıl-zinət əşyalarının oğurlandığını görüb.
Daxil olan məlumata əsasən oktyabrın 9-da cinayət işi başlanıb.
İstintaq Komitəsi oğurluğu törədən şəxsin Ermənistana daxil olub-olmaması ilə bağlı araşdırma aparıldığını da açıqlayıb.
Onun özünün hadisəni törətməsi və qarışıqlıqdan istifadə etməsi də istisna deyil.
Xatırlatmaq yerinə düşər ki, Xankədidə neft çəninin partlaması da erməni sakinlərinin oradan tələsik şəkildə oğurluq etməsi səbəbindən yaşandığı bildirilmişdi.