Erməni politoloq Ermənistan ərazisində İran PUA-larının olduğunu etiraf etdi... - "Bu, o deməkdir ki..."
“Əslində İran PUA-ların köməyi ilə Ermənistan ərazisinin konkret hissələrinə nəzarət edir və Ermənitsan tərəfinin “qanuni qurbanlar” vasitəsilə əraziləri Azərbaycana necə təslim etdiyini müşahidə edir”.
Moderator.az xəbər verir ki, bunu dünən - aprelin 11-də Ermənistanın Laçınla sərhəd ərazidəki Dığ kəndi yaxınlğındakı qanlı təxribatdan sonra erməni mediasına açıqlamasında İrəvan dövlət universitetinin dosenti, politoloq Alen Gevondyan bildirib.
“İndiyədək bu səlahiyyətə yalnız 102-ci Rusiya bazası malik idi... Bu, o deməkdir ki, Ermənistan İrandan sadəcə olaraq imtina edə bilməz. Çünki İran Ermənistan tərəfinin sürünən müharibə vasitəsilə ən yüksək səviyyədə torpaqları necə təhvil verdiyini öyrənib... Xatırladım ki, İran çox gözəl bilirdi ki, erməni tərəfi türklərə və azərbaycanlılara dəhliz vəd edib. Və buna görə də Ermənistana Zəngəzur dəhlizinin İran üçün qırmızı xətt, Ermənistan üçün isə son olacağı barədə xəbərdarlıq etmişdi”, - deyə erməni politoloq əndrəbadi yalanları arasında gerçəkləri də etiraf etməli olub.