İran Azərbaycanın 2 vətəndaşını həbs etdi
Naxçıvanın Şərur rayonunun 2 sakini - Vüsal Quliyev və Rövşən Seyid martın 18-dən İranda saxlanılır.
Bu barədə məlumat Ovqat.com-a saxlanılanların yaxınları tərəfindən verilib.
Bildirildiyinə görə, həmin şəxslər xırda ticarətlə məşğuldurlar və İrandan müxtəlif mallar gətirərək Şərurda satmaqla dolanırlar. İranla sərhədlər bağlandıqdan sonra onlar alternativ keçiş yolu axtarıblar və Türkiyədən bu ölkəyə keçmək qərarına gəliblər. Ötən ayın ortalarında Doğu Bəyaziddən İrana keçən bu şəxslər Təbrizə gediblər. Bir neçə gündən sonra onların ailələri ilə əlaqələri kəsilib. Bu yaxınlarda ailələrinə zəng etməyi bacaran vətəndaşlar Təbrizdə həbs olunduqlarını və zindanda saxlanıldıqlarını bildiriblər.
Saxlanılan şəxslərin maşınlarının üzərinə Azərbaycan bayrağı yapışdırdıqları və bu səbəbdən də İran kəşfiyyatının diqqətini cəlb etdikləri bildirilir. Onlar təxribat törətmək məqsədilə İrana gəlməkdə şübhəli bilinirlər. Təxribatlarını “sübuta yetirən” yeganə dəlil isə maşınlarında gəzdirdikləri Azərbaycan bayrağı olub.